German Czech English

Certifikáty

Öko-Tex Standard 100 "Textiles Vertrauen"

Standard OEKO-TEX® 100 je nezávislý certifikační systém věnující se zkoumání základních materiálů, výplní a dalších produktů v různých stupních výroby. Příklady testovaných produktů: surová i zpracované, barvené příze, tkaniny, látky, finální výrobky (všechny typy potahů, textilií, povlečení, textilních hraček apod.).

Testování na nebezpečné látky zahrnuje detekci:

  • nelegálních látek
  • státem regulovaných látek
  • prokazatelně ohrožujících látek (avšak nezakázané
  • zdraví prospěšných látek

Nároky certifikátu notně převyšují státem stanovené normy.

NOMITE

Značka NOMITE Vám signalizuje, že se jedná o výrobek, který je vhodný pro osoby alergické na roztoče v domácím prachu. Neboť ložní prádlo plněné peřím a prachovým peřím je svými pro lidi tak příznivými teplotními a klimatickými vlastnostmi (rychlé vytvoření tepla během spánku, rychlé odvedení vlhkosti při vyvětrání) velmi nepříznivým prostředím pro roztoče závislé na vlhkosti a stálé teplé nevětrané místnosti. Dodatečnou ochranu nabízí i hustá tkanina sypku, která zabraňuje vniknutí těchto roztočů do péřových výrobků. Na základě vědeckých výzkumů se ani jako alergici a astmatici nemusíte vzdát přirozeného pohodlného spánku, který nabízí prachové peří a peří.

Péče o Nomité produkty:

  • Místnost i lůžkoviny pravidelně větrejte
  • Perte lůžkoviny pravidelně dle návodu na štítku
  • Vyměnte lůžkoviny po letech používání

Daunasan und Downafresh

Daunasan® a Downafresh® jsou známky Association of the European Bedfeather and Bedding Industries. Vztahují se na výplňový materiál ložního prádla – jak na výplň hotového zboží, tak i na již zpracované – avšak ještě nenaplněné peří a prachové peří. Jsou potvrzením toho, že z hlediska hygieny a čistoty vyhovují požadavkům evropské normy EN 12935.

Firmy, které používají tyto značky, si nechávají kontrolovat své zpracované prachové peří a peří hygienickou laboratoří a jsou povinni dokumentovat zpracování výplňového materiálu.

Hotové zpracované prachové peří a peří se pere přibližně 1 hodinu v 6 až 8 pracích chodech, pak se při 100 °C suší a přitom se dezinfikují a nakonec se v laboratoři důkladně zkontrolují, zda vyhovují hygienickým požadavkům.

Traumpass

Označení Traumpass posuzuje kvalitu ložních výrobků a oblečení, obsahujících peří či prachové peří. Výrobky s tímto označením musí být plněny peřím splňujícím dvě nejvyšší úrovně I a II normy EN 12934. Značení Traumpass mohou mít jen produkty využívající materiály nevyužité ze zvířat v masném průmyslu. Získané peří je tedy původně vedlejším produktem jiného odvětví.

Monitorování výroby je zajišťováno akreditovaným a nezávislým institutem s použitím anonymního posuzování vzorků.

Označení “Traumpass DIN tested,” které je přiřazeno jednotlivým výrobkům, zaručuje víceúrovňovou kontrolu a dohledatelnost výrobce. Na základě kompletní dokumentace (faktury, doručovací lístky, celní doklady, jateční zápis) tak může být vždy dohledán původ plněného peří.

To zaručuje, že výrobky s tímto označením neobsahují peří z živých zvířat.

Označení “Traumpass DIN tested” je udělováno jedině společností DINERCO v Berlíně, poté, co výrobna splnila všechny uvedené podmínky. Až pak může výrobek nest toto označení.

http://www.dincertco.de/de/traumpass_daunen_und_federbetten.html