German Czech English

Lůžkoviny z prachového peří

Péřové výplně pro zdravý spánek

Člověk stráví zhruba třetinu svého života v posteli. Zdravý a klidný spánek je důležitý pro spokojený život; nabíjí nás a dělá nás šťastnými.

Výjimečné vlastnosti peří poskytují optimální klima, aby vaše pokožka mohla dýchat a vy se probouzeli úplně odpočinutí. Péřové přikrývky absorbují velké množství vlhkosti a tím zaručují přirozenou tepelnou regulaci během spánku.

Kvalita peří se určuje podle schopnosti uzamknout uvnitř vzduch, čím vice, tím lépe. Dalším znakem kvality je schopnost peří udžet si stálý tvar, zůstat nadýchané. Čím rychleji se lůžkoviny vrátí do svého původního tvaru, tím vyšší je jejich kvalita.

Aby vaše péřové lůžkoviny vydržely stále tak kvalitní a načechrané, neměli byste je přiliš stlačovat. Čím je péřová výplň kvalitnější, tím je peří při stejném objemu lehčí.

Druhy péřových přikrývek

Prošívaná přikrývka

Prošívané deky jsou nejběžnějšími druhy přikrývek, jsou ušity tak, že se přikrývka skládá z pravidelných čtverců. V rozích čtverců není výplň, což umožňuje lepší cirkulaci vzduchu. Prošívané přikrývky s lehkou výplní jsou vhodné pro letní měsíce. Velmi oblíbené jsou rovněž tzv. celoroční přikrývky se středně silnou výplní. Vzhledem k jednoduché údržbě jsou tyto přikrývky vhodné i pro hotely.

Kazetové přikrývky

Kazetové přikrývky se vyznačují všitými vnitřními trojrozměrnými komorami, které mají rozměry 1,5 cm až 10 cm, v závislosti na kvalitě výplně a hřejivosti přikrývky. Většina přikrývek se vyrábí v úpravě 4 x 6 komor ve standardní velikosti přikrývky 135x200 cm. Takovéto rozdělení přikrývky do komor zaručuje rovnoměrné rozdělení péřové výplně a tím se maximalizují izolační vlastnosti deky, cirkulace vzduchu a její absorpční schopnosti.

Károštep

Používá se především pro dětské přikrývky. V tomto druhu přikrývky je horní a spodní vrstva textilie spojena příčně a podélně vnitřním švem, který zabraňuje shrnutí výplně.

4 sezónní přikrývka

4 sezónní přikrývka jsou dvě různé deky, které jsou k sobě přichyceny knoflíky. Jedna z přikrývek je lehká, pro letní měsíce a druhá je středně hřejivá. Obě přikrývky mohou být použity zvlášť nebo dohromady jako jedna teplá přikrývka na zimní období. Zvlášť hřejivý účinek je dosažen díky vzduchu, který je mezi přikrývkami.

Kruhově prošitá přikrývka

Horní a spodní vrstva textilie je sešitá do stejnoměrně rozdělených kroužků, většinou jich je 54 až 99. Kruhové prošití udržuje výplň na svém místě. Tyto přikrývky jsou velmi lehké a proto se hodí zejména pro teplé prostory. V naší nabídce naleznete jak letní přikrývky, tak i celoroční.

Zónová přikrývka / Body fit

Tato speciálně vyvinutá přikrývka poskytuje různé hřejivé zóny pro vaše pohodlí. Přikrývka má větší množství výplně v oblasti hrudníku a nohou a méně uprostřed a na krajích přikrývky.

Odkud pochází prachové peří a peří?

V dnešní době je téměř všechna poptávka uspokojována z dovozu. Největší množství pochází z východoevropských zemí, hlavně Maďarska, Polska, Ruska, zemí bývalé Jugoslávie a Rumunska. Ale také z Francie, Číny, Taiwanu, Kanady, Velké Británie, Irska a Skandinávie. Všechny produkty podléhají přísné hygienické kontrole a splňují kriteria technických požadavků EN12935.

Balkán

Podobně jako v případě Maďarska, splňuje peří z úrodných krajů okolo řek Dunaje a Tisy ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a plnící schopnosti.

Čína/Taiwan

Pro tyto země je typické, že je menší produkce kachního a husího prachového peří od malých farmářů shromažďována na centrálním sběrném místě.

Německo a Česká republika

Tradičními producenty kvalitního prachového peří je Německo a Česká republika. Díky geografické poloze můžeme zajistit vysokou kvalita a rychlou dodávku.

Francouzské Pyreneje

Francouzská část Pyrenejského pohoří je díky svému nevlídnému klimatu a hornaté krajině již po desetiletí důležitým dodavatelem peří. Hustá vrstva peří tamních šedých kachen je experty na celém světě ceněna jako výjimečná pro plnění polštářů a přikrývek.

Grónsko/Island

Z této oblasti pochází to vůbec nejkvalitnější prachové peří a to z mořské kachny Kajky mořské. Jejich peří se vyznačuje výjimečnou plnící schopností, i malé množství dostačuje na naplnění přikrývek.

Velká Británie/Irsko

Husí prachové peří z těchto zemí je sice nabízeno v omezeném množství, ale dobré kvalitě, to platí zejména pro peří z drsné oblasti Skotské vysočiny.

Kanada

Prvotřídní husí prachové peří pochází ze studených regionů Manitoby, poloostrovu Labrador a řeky sv. Vavřince. Obzvláště kvalitní prachové peří pochází z kanadské šedé husy- velké, nadýchané a výborné pro plnění polštářů a přikrývek.

Polsko

Polsko je už po desetiletí klasický příklad vývozce kvalitního bílého husího a kachního prachového peří. Mnoho farem se nachází v oblasti Mazurské jezerní plošiny. Společně s našimi místními partnery klademe v této oblasti důraz na to, aby peří pocházelo z dospělých zvířat, což zajišťuje výborné plnící schopnosti, vysokou životnost a splňuje vysoké nároky na kvality.

Rumunsko

Rumunsko je známo jako vývozce bílého a šedého husího prachového peří, které pochází z malých farem z oblastí Banátu a delty Dunaje. Z tohoto důvodu je jejich sice omezená, ale dosahuje nejvyšších kvalit.

Sibiř

Daleko na východ od pohoří Ural v oblasti sahající až k polárnímu kruhu, oblasti s mnoha řekami a jezery, nalézáme produkci toho nejkvalitnějšího husího prachového peří. Drsné klimatické podmínky, hodně vody a vyvážená strava v přírodě žijících hus jsou příčinou, proč právě zde je prachové peří velké a načechrané a dosahuje nejvyšší jakosti- produkt přírody v tom nejlepším světle.

Maďarsko

Z Maďarska pochází bílé a polobílé husí prachové peří, stejně jako kachní prachové peří. Blízká spolupráce s vybranými farmáři a důsledná kontrola nám umožňuje zajistit spolehlivou a neměnnou kvalitu.